Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Zalety i możliwości regałów wspornikowych

Zalety i możliwości regałów wspornikowych

Data dodania:
2022-11-07 10:39:53

Regały wspornikowe są wykorzystywane w wielu magazynach. Są wybierane przede wszystkim przez tych przedsiębiorców, którym w dużej mierze zależy na bezproblemowym składowaniu prętów, blach, płyt czy też rur. Przy tego typu zadaniach omawiane regały spisują się wyśmienicie. Warto poznać ich najmocniejsze strony oraz podstawowe możliwości, tak aby kolejni inwestorzy mogli się do nich przekonać.

Regały wspornikowe - jak to wygląda w praktyce?

Regały wspornikowe dzielą się na trzy podstawowe rodzaje, a mianowicie: jezdne, stacjonarne jednostronne oraz stacjonarne dwustronne. Ich dobór zależy m.in. od potrzeb właścicieli magazynów i fabryk, ale też od wielkości magazynu. Najistotniejsze elementy składowe regałów wspornikowych to:

  • - słupy nośne,
  • - wsporniki,
  • - stężenia.

Kluczowym aspektem jest właściwe rozmieszczenie wsporników oraz słupów. Pracują nad tym wykwalifikowani profesjonaliści, z którymi warto nawiązać dłuższą współpracę. Belki, na których spocznie towar mogą być przykręcone lub zabezpieczone specjalistycznymi blokadami. Regał wspornikowy nie ma praktycznie żadnych ograniczeń konstrukcyjnych, a do tego można na nim składować towary o zróżnicowanych ciężarach, wielkości oraz sztywności (w zależności od rozstawu wsporników i słupów). Kolejnym atutem jest wysoka odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, dzięki czemu regały mogą być wykorzystywane na zewnątrz budynku. 

Jak korzystać z regałów wspornikowych i rozszerzyć ich funkcjonalność? Porady

Korzystanie z regałów wspornikowych wcale nie jest trudne, chociaż dużo zależy oczywiście od tego, z jakimi regałami przyjdzie pracować poszczególnym pracownikom. Można je obsługiwać prawie każdym rodzajem wózka widłowego, dbając przy tym o wysoki poziom bezpieczeństwa. Do wyboru są wózki elektryczne, czołowe, wysokiego składowania, czterokierunkowe czy też boczne. Warto przedyskutować to z uznanymi fachowcami.

Aktualnie największym zainteresowaniem ze strony inwestorów cieszą się regały jezdne, a to ze względu na to, że z ich pomocą zwiększa się przestrzeń magazynową. Tym samym liczba korytarzy roboczych na przestrzeni magazynowej ulega zmniejszeniu. Jeśli komuś zależy na tym, aby rozszerzyć funkcjonalność regałów wspornikowych powinien pomyśleć o wypełnieniu ich kratą pomostową (możliwość składowania towarów spaletyzowanych i niespaletyzowanych). W pierwszej kolejności wypada skupić się na tym, aby producent regałów magazynowych cieszył się powszechnym uznaniem. Zakupiony regał powinien być wytrzymały, trwały, funkcjonalny i stabilny. 

Aktualności


2023-09-26 13:42:11

Wybór odpowiedniego systemu klimatyzacji jest istotnym krokiem w kierunku zapewnienia komfortu w swoim domu. Zadanie to, choć wydaje się skomplikowane, można zrealizować sprawnie, kierując się kilkoma kluczowymi wskazówkami. Poniżej przedst...

Więcej

2023-09-25 14:17:23

Czas jest niewątpliwie jednym z najcenniejszych zasobów, a znalezienie chwili dla siebie bywa niekiedy ogromnym wyzwaniem. Często zapominamy o tym, jak ważne jest zatroszczenie się o własne samopoczucie, zarówno fizyczne, jak i emocjonalne....

Więcej

2023-08-23 14:49:43

W dzisiejszym świecie biznesu, gdzie dynamika pracy i tempo nieustannie rosną, integracja zespołu staje się kluczowym elementem sukcesu organizacji. Wycieczki integracyjne to jedno z narzędzi, które pomagają budować silne relacje, poprawiać...

Więcej