Stojaki jednostronne i dwustronne - porównanie, różnice

2022-11-04 10:46:12

Transportowanie rozmaitych wyrobów oraz przedmiotów na terenie magazynu, zakładu pracy lub hali przemysłowej musi być bardzo starannie zaplanowane. Służą do tego wysokiej klasy stojaki transportowe. Na samym początku warto jednak poznać ich podstawowe rodzaje. Klienci mają do wyboru stojaki jednostronne oraz dwustronne. Co konkretnie je wyróżnia?

Stojaki jednostronne - czym tak właściwie się charakteryzują?

Pierwszą opcją dla wymagających inwestorów są jednostronne stojaki typu L do transportu szyb. Ich powierzchnia robocza jest gumowa, są łatwe w obsłudze, zapewniają wysoki komfort pracy, a do tego umożliwiają bezpieczne transportowanie poszczególnych produktów. Zastosowano w nich cztery solidne uchwyty, tak więc można je swobodnie podnosić przy pomocy suwnicy lub dźwigu. Dodatkowym elementem składowym są pasy transportowe. Jeśli chodzi o to, czym różnią się od stojaków dwustronnych, sprawa jest stosunkowo prosta. Korzystając z nich trzeba się liczyć z większą liczbą kursów.

Stojaki dwustronne - co wypadałoby o nich wiedzieć? Przydatne informacje

Drugą propozycją są natomiast dwustronne stojaki typu A na okna. Nie da się ukryć, że to gwarancja większej stabilności podczas transportowania towarów o sporych gabarytach. Z racji tego są wykorzystywane w tak wielu magazynach, halach i zakładach pracy. Ładunek zabezpiecza się przy pomocy specjalnych tyczek o gumowym profilu. Stojaki dwustronne są gwarancją oszczędności czasu oraz energii. Atutem jest również to, że zabezpiecza się je przed powstaniem korozji. Kluczową rolę w tym procesie odgrywa malowanie natryskowe, chociaż równie dobrze można się zdecydować na ocynkowanie ogniowe.

Gdzie można się spotkać ze stojakami transportowymi?

Omawiane stojaki transportowe, zarówno w wersji jednostronnej, jak i dwustronnej mają coraz szersze zastosowanie. W związku z tym można je zaobserwować:

 - w zakładach pracy i halach, w których transportuje się elementy szklane, okna, szyby, lustra, drzwi czy też parapety,

 - na przestrzeni magazynowej.

Jeśli ktoś chciałby sobie ułatwić dotychczasową pracę, ma ku temu doskonałą okazję. Kluczem do sukcesu jest oczywiście poprawne dobranie stojaków transportowych, więc za każdym razem należy to robić z doświadczonym fachowcem. W ten sposób eliminuje się ryzyko występowania poważnych błędów. Godne podkreślenia jest to, że stojaki transportowe mogą być dopasowane do konkretnego klienta oraz jego oczekiwań. Dzięki nim transportowanie wyrobów o dużych gabarytach będzie znacznie prostsze i bezpieczniejsze. 


Najnowsze artykuły